CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE

CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. je pokračovatelem tradice kvalitní sklářské výroby ve sklárně Josefodol, která byla v roce 1861 založena vídeňským obchodníkem Josefem Schreiberem v půvabném údolí řeky Sázavy u města Světlá nad Sázavou na Českomoravské vrchovině.

CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. vznikla v roce 1994. Název získala podle posledních soukromých majitelů sklárny bratří Císařů (Caesarů), k jejichž odkazu se nynější vlastníci hlásí.

Společnost CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a.s. se specializuje na výrobu barevného přejímaného křišťálu s 24% obsahem PbO, který vzniká spojením vrstvy čirého křišťálu společně s vrstvou barevného křišťálu při teplotách okolo 800 °C. Tento výrobní proces je na vrcholu možností ruční výroby a pouze ti nejlepší a nejschopnější skláři jej dokážou vyrábět. O náročnosti výroby svědčí i fakt, že nebyla doposud vynalezena žádná metoda, která by umožňovala strojovou výrobu.

Výrobky se značnou CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE jsou právem řazeny do kategorie luxusních. Pro svou originalitu a vysokou uměleckou hodnotu jsou celosvětově velice žádaným artiklem.

Vyhledávání podle parametrů
Načíst další